Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Více informací  Rozumím
Pólování a upevnění autobaterie

Při výběru správné autobaterie je jedním z nejdůležitějších parametrů, který je potřeba dodržet, zachování správného pólování baterie. Pokud by tento parametr nebyl dodržen, mohlo by se stát, že kabely v automobilu nedosáhnou ke správným pólům baterie a baterie by nemohla být připojena.

Jak určit pólování baterie?

Snad nejjednodušeji lze popsat určení polarity takto: Při čelním pohledu na baterii, kde oba kontakty jsou blíže, a kde je ve většině případů hlavní etiketa baterie, je plus pól po pravé ruce, jedná se tedy o pravé pólování. U některých automobilů a nemusí se jednat o asijské typy, může být baterie otočena o 180 stupňů směrem do kabiny automobilu, kde čelní strana baterie s etiketou a oba kontakty jsou při pohledu do motorového prostoru odvráceny a směřují do kabiny automobilu. Takovým případem může být i Škoda Octavia. Tím se může na první pohled zdát, že plus pól je po levé ruce, ale v tomto připadě můsíte opět otočit baterii čelní stranou k sobě, tak aby byly oba kontakty blíže a stanovit tak správné pólování. U drtivé většiny evropských automobilů je pólování PRAVÉ.

Polarita u vozů (převážně) asijských značek

Komplikovanější situace nastává u asijských typů automobilů. Korejské nebo japonské automobily mohou mít rozdílné použití autobaterií třeba jen v závislosti na roku výroby nebo podle trhu, pro který jsou tyto automobily vyrobeny. V tomto případě nemusí být ani náš konfigurátor přesný, jelikož mohou být uvedeny pro daný typ automobilu obě varianty autobaterie nebo pouze provedení pro Českou republiku. Tady je důležité poradit se s našim operátorem na zákaznické lince 546 605 023, který Vás přesně navede jak baterii dobře identitfikovat a vybrat tu správnou se správným pólováním a ve správné velikosti.

Jak poznat rozdíl mezi běžným EVROPSKÝM typem baterie a mezi ASIJSKÝM typem? Pro evropský typ jsou typické zapuštěné kontakty baterie, kde horní hrana kontaktu je totožné s víkem baterie - kontakt nevyčnívá z baterie. Pro asijský typ je zase příznačné, když kontakty jsou posazeny na víku baterie, baterie působí na první pohled vysokým dojmem. Podívejte se na obrázky níže.

Dalším faktorem při výběru baterie a také nezanedbatelným je velikost baterie. Pro jednotlivé automobily může být povoleno použítí baterie různých velikostí a tedy lze vybírat i z větších kapacit a startovacích proudů než byl automobil osazen z výroby. V tomto případě je vhodná konzultace s technikem nebo se obrátit na naši zákaznickou linku 546605023, kde poradíme s výběrem vhodné autobaterie. Také nás můžete kontaktovat mailem na: i[email protected]